Εργαστήριο / ενημέρωση πάνω στην χρήση των ρομποτικών κιτ BBC micro:bit Nezha & Gigo

Πρόσκληση για συμμετοχή σε εργαστήριο / ενημέρωση πάνω στην χρήση των ρομποτικών κιτ BBC micro:bit Nezha & Gigo που διατέθηκαν σε σχολικές μονάδες μέσω της δράση «Μικρή Επανάσταση στην εκπαίδευση: Αναδεικνύουμε τις ψηφιακές δεξιότητες των Ελλήνων του Αύριο…».

Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 4 Μαρτίου 2024 και ώρα 17:30 στο χώρο που ΠΕΚΤΠΕ Πτολεμαΐδας, Καραζάνου 9, στον 1ο Όροφο.

Παρακαλείστε να δηλώσετε συμμετοχή και πλήθος ατόμων, με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο plinetptol@sch.gr μέχρι την Παρασκευή 1 Μαρτίου 2024.

Οι Σχολικές Μονάδες που θα συμμετέχουν στην συνάντηση θα πρέπει να διαθέσουν στους εκπαιδευτικούς τους, τον απαραίτητο εξοπλισμό (ένα ρομποτικό κιτ).

Η ενημέρωση γίνεται υπό την επιστημονική καθοδήγηση του Σύμβουλου Πληροφορικής Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας, κ. Αθανάσιου Παπαβασιλείου.